Nebahat Tanrıverdi Yaşar

Öz Geçmiş

Nebahat Tanrıverdi Yaşar Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi Orta Doğu Araştırmaları bölümünde “Reconsidering Durability of Authoritarian Regime and Possibilities of Democratizatio in Tunisia” başlıklı tezini vererek tamamlamıştır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir.

Tanrıverdi Yaşar’ın çalışma alanları arasında Kuzey Afrika siyaseti, Kuzey Afrika ülkelerinin dış politikaları, toplumsal hareketler, Arap Baharı ve dönüşüm süreçleri gibi konular bulunmaktadır. Bugüne kadar pek çok ulusal ve uluslararası yayın yapmış Tanrıverdi Yaşar, çeşitli dergi ve haber sitelerine katkı vermektedir.

2010 yılına kadar çeşitli medya ve misyon temsilciliklerinde görev alan Tanrıverdi Yaşar, 2010 yılında ORSAM’da çalışmaya başlamıştır. 2010-2015 yılları arasında ORSAM’da, 2015-2020 yılları arasında ise bağımsız araştırmacı olarak bölge siyaseti üzerine çalışmalar yapmıştır.