Seminerler

ORSAM Ortadoğu Seminerleri: Güz 2019

“ORSAM Ortadoğu Güz Seminerleri 2019” programına Türkiye’nin farklı illerinden, üniversitelerin lisans 4. Sınıf öğrencileri, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile farklı sektörlerde çalışan konu ile ilgili kişiler katılabilecektir. ORSAM Ortadoğu Seminerleri 19 Ekim - 21 Aralık 2019 tarihleri arasında ORSAM merkezinde düzenlenecektir.

ORSAM Ortadoğu Güz Seminerleri 2019 programı, Ortadoğu konulu derslerden oluşmaktadır. Dersler ORSAM uzmanları, bürokratlar ve üniversite öğretim üyeleri tarafından verilecektir.

Programda verilecek derslerin konu başlıklarının bazıları şunları kapsamaktadır; Ortadoğu’da Kalkınma ve Ekonomik Yapı, Ortadoğu Siyasetinde Körfez Ülkeleri, Ortadoğu Siyasi Tarihi, Ortadoğu’da Enerji Politikaları, Türkiye’nin Ortadoğu Politikası, Ortadoğu’da Kadın ve Güvenlik, Ortadoğu’nun Etnik ve Sosyal Yapısı, Ortadoğu’da Medya, Arap-İsrail Sorunu ve Filistin Meselesi, İslami Hareketler ve Mezhepsel Dinamikler, Ortadoğu’da Sivil-Asker İlişkileri, Ortadoğu’da Güncel Sorunlar, Irak'ta Güncel Durum, Suriye’de Güncel Durum, İran Siyasal Sistemi, Ortadoğu’da Devlet ve Siyaset Kültürü ve Ortadoğu’da Güvenlik

*(Ders konu başlıkları değişiklik gösterebilir.)

Başvurular 26 Eylül-14 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup, başvuru sonuçları ORSAM web sitesinden 17 Ekim 2019 tarihinde ilan edilecektir.

  • “ORSAM Ortadoğu Güz Seminerleri 2019” programına katılım ücretsizdir. Programa katılacak olan öğrencilerin ulaşım, konaklama ve diğer masraflarını kendilerinin karşılaması gerekmektedir.
  • Derslere %80 devam zorunluluğu vardır. Derslere %80 katılım sağlayan öğrencilere sertifika verilecektir.
  • Dersler ORSAM binasında gerçekleştirilecektir.
  • Dersler cumartesi günleri 10:00- 13:15 saatlerinde gerçekleştirilecektir.
  • Başvurular online alınacaktır.

İrtibat Kişisi: ORSAM Eğitim Çalışmaları Sorumlusu Firuze Gökler: egitim@orsam.org.tr