Yaz-Kış Okulları

ORSAM Ortadoğu Yaz Okulları Programı 2018

Google Takvime Ekle
 • Yer:ORSAM
 • Eğitimciler:

 • ORSAM olarak kuruluş yılımız olan 2009 yılından itibaren düzenli olarak yaz döneminde “ORSAM Ortadoğu Yaz Okulu Seminer Programı” düzenlemekteyiz. Programa, Türkiye’nin farklı üniversitelerinden ilgili lisans bölümlerinin 3. ve 4. sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ile yüksek lisans, doktora öğrencileri ve değişik sektörlerde konu ile ilgili çalışan kişiler katılmaktadır. Bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan yaz okulu programı, aynı programın dört farklı şehirde yürütülmesi ile gerçekleştirilecektir.

  ORSAM ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın işbirliğiyle düzenlenen ORSAM Ortadoğu Yaz Okulu Programı 2018,  10-14 Eylül 2018 tarihleri arasında ORSAM merkezinde Ankara’da, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi katkılarıyla 17-21 Eylül 2018 tarihleri arasında Eskişehir’de,  İstanbul Üniversitesi katkıları ile 24 - 28 Eylül 2018 tarihleri arasında İstanbul’da; ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi katkıları ile 1-5 Ekim 2018 tarihleri arasında Niğde’de düzenlenecektir. “ORSAM Ortadoğu Yaz Okulu Programı”, Ortadoğu konulu derslerden oluşan bir seminer serisi şeklinde yürütülmektedir. Dersler ORSAM uzmanları, danışmanları, bürokratlar ve üniversite öğretim üyeleri tarafından verilmektedir.

  Başvurular 30 Temmuz – 17 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.  Başvuru sonuçları ORSAM web sitesinden 5 Eylül 2018 tarihinde ilan edilecektir.

  Başvurularla ilgili genel bilgiler:

  * “ORSAM Yaz Okulu” programına katılım ücretsizdir. Programa katılacak olan öğrencilerin ulaşım, konaklama ve diğer masraflarını kendilerinin karşılaması gerekmektedir.

  * Derslere %80 devam zorunluluğu vardır. Derslere %80 katılım sağlayan öğrencilere sertifika verilecektir.

  * Farklı şehirlerdeki programın içeriği aynı olacaktır. Öğrenciler ancak bir şehirdeki programa başvurabilirler.

  * Başvurular online alınacaktır.

   

  İLETİŞİM

  Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezi

  Adres: Süleyman Nazif Sokak No: 12-B Çankaya / Ankara

  Tel: +90 (312) 430 26 09 & Faks: +90 (312) 430 39 48

  İrtibat kişisi: Firuze Gökler: orsamegitim@gmail.com