Seminerler

ORSAM – YTB Uluslararası Öğrenci Akademisi (Bahar 2019)

Google Takvime Ekle
 • Yer:ORSAM
 • Eğitimciler:

 • ORSAM, YTB’nin Uluslararası Öğrenci Akademisi programının paydaşı olarak 2 Şubat – 20 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleştireceği Uluslararası Öğrenci Akademisi programına göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Başvuru sonuçları mail yoluyla başvuru sahiplerine iletilmiştir. Yoğun ilgi dolayısıyla programa kabul edemediğimiz arkadaşları, diğer etkinliklerimize bekleriz.


  DERS PROGRAMLARI


  Beşeri Bilimler Giriş Seminerleri 

  Türkiye Seminerleri


  Ekonomi İhtisas Seminerleri    


  Uluslararası İlişkiler Giriş
  Seminerleri
   

  Ortadoğu İhtisas Seminerleri
   


  Bu programlar vesilesiyle ülkemizde öğrenim gören uluslararası ve Türk öğrenciler, aldıkları eğitimlere ilaveten akademik birikimleri, kültürel ve sosyal donanımları güçlenecektir. Temel bilim alanlarında edinecekleri bilgiler daha ileri alandaki çalışmalarına katkıda bulunacaktır. Bu programlar çalışma alanlarına ilişkin yeni imkanlar sunacağı gibi, hoca ve uzmanlarla, Türkiye hakkında daha fazla bilgi sahibi olacaklardır. Türkiye Seminerlerinde, özellikle uluslararası öğrencilerin ülkemizi, Türk kültür ve medeniyetini yakından ve doğru tanımalarına hizmet edeceği gibi, Türk öğrenciler de farklı alanlarda bilgi ve perspektif kazanacaklardır.
   (b) Ortadoğu ve Ekonomi konu başlıklarında İhtisas Programları düzenleyecektir.
   (a) Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Beşeri Bilimler ve Türkiye Seminerleri alanlarında Giriş Seminerleri;ORSAM, YTB’nin Uluslararası Öğrenci Akademisi programının paydaşı olarak 2 Şubat – 20 Nisan 2019 tarihleri arası

  Giriş Seminerlerinde; 1. ve 2.  Sınıf lisans öğrenimi gören, uluslararası ve Türk öğrenciler, İhtisas Programlarında ise; 3. ve 4. Sınıf lisans öğrencilerinin yanında, yüksek lisans ve doktora öğrenimi gören uluslararası ve Türk öğrenciler eğitim alacaklardır. Türkiye Seminerlerine lisans ve lisans üstü bütün öğrenciler katılabilecektir.

  * Başvurular online olarak en geç 27 Ocak 2019 tarihine kadar alınacaktır.

  * Programa katılım ücretsizdir. Programa katılacak olan öğrencilerin ulaşım, konaklama ve diğer masraflarını kendilerinin karşılaması gerekmektedir.

  * Derslere %80 devam zorunluluğu vardır. Derslere %80 katılım sağlayan öğrencilere sertifika verilecektir.

  * Dersler ORSAM binasında yapılacaktır.

  * Dersler Cumartesi günleri gerçekleşecektir.

  Afiş için tıklayınız