Şükrü Emre Ertop

Öz Geçmiş

1996 Ankara doğumlu olan Şükrü Emre Ertop, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümünden 2020 yılında mezun olmuştur. Lisans eğitimi boyunca inşaat, gıda, tekstil, organizasyon, eğitim ve sağlık gibi sektörlerde faaliyet gösteren firmalarda video prodüksiyon, animasyon, reklam çekimi, senaryo ve sosyal medya tasarımı alanlarında serbest çalışan olarak çalışmıştır.

Lisans eğitimi devam ederken 2018 yılında, Dantatsu Creative Reklam Ajansında video ve animasyon editörü olarak görev almıştır. Yine bu dönemde, Prof. Dr. Şule Alan Crossley koordinatörlüğünde Millî Eğitim Bakanlığına bağlı pilot çalışma olarak hayata geçirilen “Çocuklarda Empati Duygusu” konseptli projede, sanat direktörü ve animasyon editörü olarak görev almıştır. Bu projeyi takiben, Essex Üniversitesi ve İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi iş birliğiyle oluşturulan “Çocuklarda Merak Duygusu” konseptli projede de video ve animasyon editörü olarak görev almıştır.

2019-2020 yılları arasında, Ankara’da bulunan Webolizma Dijital Reklam Ajansında; video kurgu-prodüksiyon, animasyon ve grafik tasarım alanlarında editör olarak çalışmıştır. 2020 yılında birçok markaya video prodüksiyon, animasyon tasarımı, grafik tasarım ve drone operatörlüğü gibi alanlarda serbest çalışan olarak hizmet vermiştir.

2016-2020 yılları arasında, lisans eğitimine bağlı olarak; yeni medya, medya ve kültürel çalışmalar, dijital kültür, film analizi, sinematografi, belgesel yapımcılığı ve medya tarihi gibi konularda İngilizce makale ve raporlar yazmıştır. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarına gönüllü bir şekilde medya tasarım danışmanı ve video uzmanı olarak destek vermesinin yanında, lisans eğitimi boyunca katıldığı kısa belgesel ve görsel içerik yarışmalarında birçok ödül kazanmıştır. İleri düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Almanca bilmektedir.

Şükrü Emre Ertop 2020 yılından itibaren ORSAM’da Video Animasyon Uzmanı olarak görev almaktadır.