Seminerler

Ortadoğu Seminerleri Bahar 2022

Ortadoğu, barındırdığı toplumsal, kültürel ve siyasi çeşitlilikle yegâne olmasıyla beraber jeopolitik önemi açısından küresel siyaset nezdinde önde gelen bölgelerden biridir. Petrol, doğalgaz ve çeşitli minerallerin çoğunlukta olmasıyla doğal kaynak zengini olan bu bölge, yakın tarihte küresel ve bölgesel nüfuz mücadelelerine ev sahipliği yapmıştır. Ortadoğu’nun jeopolitik konumu ve stratejik önemi kadar “medeniyetin beşiği” olması vesilesiyle insanlık tarihi açısından da öne çıktığı aşikârdır.

21. yüzyılın başından beri ise küresel güçlerin askerî, ekonomik ve siyasi müdahaleleri, rejim değişiklikleri, kitlesel protesto hareketleri ve birçok siyasi gelişmeyle Ortadoğu, dünyada yakından takip edilmesi gereken bölgelerden biri olmaya devam etmektedir.

Ortadoğu’nun tarihsel derinliği ve siyasi hususiyetinden yola çıkarak Ortadoğu Araştırmaları Merkezi (ORSAM), bölgede meydana gelen gelişmelerin daha iyi değerlendirilebilmesi için lisans öğrencilerine hitaben “Ortadoğu Seminerleri” düzenlemektedir. Bu dönemin programı, “ORSAM Ortadoğu Seminerleri Bahar 2022” adı altında 14 Mayıs tarihinde başlayacaktır. Bahar 2022 seminerleri, ORSAM uzmanları tarafından verilecektir.

Genel Hususlar:

  • Program ücretsizdir.
  • Derslere %80 devam zorunluluğu vardır. Katılıma bağlı olarak sertifika verilecektir.
  • Program dili Türkçe olacaktır.
  • Programa Zoom aracılığıyla online katılım da sağlamak mümkün olup, %80 devam zorunluluğunu yerine getiren katılımcılara e-sertifika verilecektir.
  • Kurslar cumartesi günleri saat 11.00’da yapılacaktır.

Tarihler

Son Başvuru Tarihi: 5 Mayıs 2022
Başvuruların Açıklanma Tarihi: 11 Mayıs 2022
Program Dönemi: 14 Mayıs- 2 Temmuz 2022

Yer: ORSAM Ankara (Merkez Ofis)

Platform: Zoom

Not: Başvurusu kabul edilen katılımcılar mail yolu ile bilgilendirileceklerdir.

Başvuru formuna erişim sağlayamadıysanız lütfen buraya tıklayınız